joomla 1.6

SMS INFO

SMS INFO

Organizacje Sportowe

Organizacje Sportowe

FIT & GYM II Fitness Club

patomswim

 

taekwondo

 

 

 

szerszen

 

 

 

Bog-tur

 

 

 

 

 

 

Sprawozdanie z obozu sportowego MKS Szerszeń Bogatynia

„Szerszeń” po obozach.

Obóz zimowy to jeden z najważniejszych etapów przygotowań do sezonu letniego. Tradycyjnie już w ferie zimowe, zawodnicy klubu MKS „Szerszeń” Bogatynia w okresie 18-28.01 spędzili czas na obozie sportowym w ośrodku „Dom Wczasów Dziecięcych” w Świeradowie Zdrój. Pogoda dopisywała, także wszystkie treningi odbyły się zgodnie z planem.

Dwunastu zawodników pod opieką trenerów Piotra Wyroby i Tomasza Pistiolisa uczestniczyło w dwóch treningach dziennie. Pierwszy odbywał się zawsze w terenie, gdzie kształtowana była ogólna wytrzymałość oraz siła. W czasie tych treningów zawodnicy mieli do pokonania znane im już dobrze najwyższe wzniesienia gór Izerskich, tj: Zajęcznik, Sępia Góra, Wodospad Kwisa, Chatka Górzystów, Świeradowiec i Stóg Izerski. Warto dodać, że treningi te odbywały się w śniegu, gdzie pokrywa śnieżna sięgała powyżej pół metra. Drugi trening odbywał się w sali gimnastycznej i siłowni gdzie kształtowana była sprawność fizyczna i motoryczna oraz technika. W czasie wolnym od zajęć treningowych, zawodnicy spędzali czas odpoczywając w pokojach lub na grze w tenisa stołowego i futbolu stołowym, spacerach, zakupach, dyskotekach organizowanych przez pracowników ośrodka oraz wewnętrznej integracji. W obozie uczestniczyli: Bednarski Przemysław, Chomiuk Kamil, Dworak Anna, Górowska Patrycja, Kosiorek Piotr, Kwiatkowski Jakub, Mały Klaudia, Mandrykowski Jakub, Mikołajczak Joanna, Mokijewski Patryk, Pawłowska Magdalena, Stachyra Julia.
Należy dodać, że trójka lekkoatletów tj. Wiśniewska Agata, Wanat Sandra i Kempski Bartosz uczestniczyło w obozie kadry Wojewódzkiej Juniorów w Twardogórze pod okiem trenera kadry Dolnego Śląska Tomasza Markowskiego. Pozostała grupa lekkoatletów trenowała w Bogatyni i w Porajowie, ponieważ z różnych przyczyn nie mogła wziąć udziału w obozie sportowym.
Mamy nadzieje, że praca treningowa wykonana podczas ferii zimowych zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.  
Zarząd MKS „Szerszeń” Bogatynia kieruje na ręce pana Ryszarda Kosiorka ( zespół KRAMER ) oraz pana Henryka Komarnickiego ( BUD- REM ) serdeczne słowa podziękowania za wkład finansowy dla zawodników przebywających na obozie sportowym w Świeradowie Zdrój.

 

Prezes MKS „Szerszeń”

mgr Piotr Wyroba


na fot. zawodnicy MKS „Szerszeń” podczas wejścia na Świeradowiec.
MKS Szerszeń Bogatynia